پرسشی درباره واگذاری تکه‌ای از جنگل هیرکانی و دماوند

وقف بخشی از کوه دماوند به عنوان میراث طبیعی ملی و صدور سند وقفی برای ۵۶۰۰ هکتار از اراضی جنگل جهانی هیرکانی به یک شخص، این پرسش را مطرح می‌کند که مسؤولیت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در برابر میراث طبیعی که در فهرست آثار ملی ایران و یونسک...

سازمان جنگل ها: منابع طبیعی قابل وقف نیست

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل ها با بیان اینکه پیگیر موضوع دماوند هستیم ولی باید اسناد و مدارک دقیق تر بررسی شود، گفت: اگر عرصه وقف شده مرتع باشد مشمول تعریف ماده یک قانون ملی شدن جنگل های کشور می شود و بایستی به دولت بازگردد.

آتش‌سوزی در ارتفاعات طلحه دشتستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر عنوان کرد: شب گذشته صاعقه موجب آتش‌سوزی در ارتفاعات منطقه شهرستان دشتستان شده که هنوز هم ادامه دارد.

رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پدیده جوی غالب تا پایان هفته

وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ۱۲ استان کشور تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار در نقاط مختلف کشور

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از امروز تا پنجشنبه (۶ تا ۹ مردادماه) هشدار داد.

محدوده وقفی دماوند داخل عرصه اثر ملی است

نایب رییس انجمن دوستداران دماوند می گوید: محدوده وقفی در کوه دماوند، در ارتفاع بالای ۲۲۰۰ متری و دقیقا در محدوده میراث طبیعی ملی دماوند واقع شده که در تداخل با عرصه این اثر است و حتما ثبت آن را در فهرست جهانی یونسکو چالش برانگیز خواهد کرد.

ویدئو / دو روز تأیید و تکذیب «وقف دماوند»

با وجود تاکید مسئولان قضایی و اجرایی بر جلوگیری از تعرض به اموال ملی و طبیعی، نه‌تنها ماجرای تعرض به این منابع ادامه دارد، بلکه حالا زمزمه‌های دست‌اندازی به نخستین اثر ثبتی طبیعی ایران یعنی دماوند به گوش می‌رسد. خبر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند ...

جوابیه‌ای که خود تائیدی بر اعتراض شد

توضیحات سازمان حفاظت از محیط زیست درخصوص تخلف صورت گرفته در عدم برگزاری مناقصه و فراخوان عمومی برای اجرای پروژه احیای مرجان های خارگ، تحمیل شرکت غیرمرتبط و فاقد تخصص و تجربه را ثابت کرد.

سودای برج‌سازی در ملک ارزشمند «باغ خوردین»؟

عدم ابطال مجوز بلندمرتبه‌سازی در موقوفه «باغ خوردین» و سکوت مدیران آستان قدس رضوی در برابر شایعات، نگرانی‌هایی را از تبدیل این ملک ارزشمند به بناهای مسکونی، تجاری یا اداری به وجود آورده است.

دستگیری فروشنده پوست تازه پلنگ در شاهرود/ تحقیقات ادامه دارد

شاهرود- رئیس اداره محیط‌زیست شاهرود بابیان اینکه فروشنده پوست تازه پلنگ در شاهرود دستگیر شد، گفت: تحقیقات از فرد متهم همچنان ادامه دارد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: info@rasanehpars.ir
instagram: http://instagram.com/rasanehpars
telegram: http://t.me/rasanehpars
tel: +98912000254
© 2017 Rasaneh Pars Rights Reserved