× اخبار حاوی برچسب :

جنگل

تعداد :23
۲۰ درصد از جنگل‌های استرالیا در آتش سوخته‌اند

نتایج یک مطالعه تازه نشان داده است که بیش از ۲۰ درصد از جنگل‌های استرالیا در آتش‌سوزی‌های اخیر این کشور طعمه حریق شده‌اند.

جدال باران و آتش در جنگل‌های استرالیا

رسانه‌های استرالیایی از بارش باران در مناطق شرقی این کشور که گرفتار در حریق‌های جنگلی است خبر دادند؛ هرچند که شعله‌های آتش در برخی مناطق غیر قابل کنترل است.

حضور کارنابلدها در مدیریت جنگل‌های ایران/ فساد؛ دلیل قاچاق چوب

یک استاد دانشگاه گفت: بعد از گذشت پنج سال از مصوبه هیأت دولت برای تهیه طرحی برای حفاظت پایدار از جنگل‌های کشور، به دلیل کنار گذاشتن کارشناسان کاربلد، هنوز چنین طرحی تدوین نشده است.

کاهش سطح آتش‌سوزی در جنگل‌های ایران/دستگیری قاچاقچیان شمشاد

رئیس سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه مجموع مساحت جنگل‌کاری در ایران زیر یک میلیون هکتار است، گفت: اخیرا قاچاقچیان ۳۵۰ شمشاد دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شده‌اند.

آغاز اجرای برنامه‌ پنج ساله احیای جنگل‌های زاگرس

دبیر ستاد ملی زاگرس با اشاره به تدوین و اجرای برنامه‌ای پنج ساله برای حفاظت و مقابله با خشکیدگی جنگل‌های زاگرس گفت: توسعه عملیات آبخیزداری، افزایش رطوبت خاک، کاداستر اراضی، پیشگیری از آفات و امراض و آتش‌سوزی در اولویت این برنامه هستند.

کاهش ۱۳۰ درصدی آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه دو فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور طی فروردین ماه سال جاری به وقوع پیوسته است،اظهار کرد: آتش‌سوزی در جنگل‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۳۰ درصد کاهش یافته است.

سیاست‌های اجرایی مدیریت بوم‌سازگان جنگل‌های زاگرس ابلاغ شد

رئیس سازمان جنگل‌ها با توجه به گسترش پدیده خشکیدگی جنگل‌های زاگرس در سال‌های اخیر سیاست‌های اجرایی مدیریت بوم سازگان این جنگل‌ها را به ادارات کل منابع طبیعی ۱۱استان زاگرس نشین ابلاغ کرد.

آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع جریمه نقدی دارد

جانشین یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: حریق‌های سهوی و عمدی در جنگل‌ها و مراتع با جریمه نقدی و حتی مجازات حبس همراه است.

نابودی ۶ نوع جنگل در ایران بر اثر خشکسالی و برداشت بی‌رویه/کاشت تریاک در اراضی جنگلی!

به اعتقاد محققان حوزه محیط زیست، در ایران ۶ نوع جنگل وجود دارد که به دلیل خشکسالی و بی‌توجهی به اصول بهره‌برداری، این جنگل‌ها در حال نابودی هستند و در برخی از مناطق جنگلکاری نیز با از بین بردن اراضی جنگلی اقدام به کاشت تریاک شده است که با توسعه فناور...

چرا دیگر جنگل‌ها ضربه‌گیر باران سیل آسا نیستند؟

یک کارشناس جنگل به نقش اساسی این موهبت خدادادی در کاهش بروز سیل در مازندران اشاره کرد.


[2 3 ]   صفحه بعدی >>

email: info@rasanehpars.ir
instagram: http://instagram.com/rasanehpars
telegram: http://t.me/rasanehpars
tel: +98912000254
© 2017 Rasaneh Pars Rights Reserved