× اخبار حاوی برچسب :

زلزله

تعداد :75
ارائه وام بلاعوض به ایثارگران زلزله زده در کوهبنان/بررسی خسارت ها

رییس بنیادشهید گفت:علاوه بر مبلغ پیش بینی شده توسط شرکت بیمه طرف قرارداد بابنیاد، دولت مبلغی را به صورت بلاعوض و مبلغی رابه صورت وام در نظر گرفته تابه ایثارگران آسیب دیده کوهبنان پرداخت کند.

از آمادگی بهشت زهرا برای تطهیر15هزار متوفی تا غیر واقعی بودن پدیده هارپ در زلزله

پدر علم زلزله شناسی گفت: با اینکه تهران سابقه لرزه خیزی بسیاری دارد اما همچنان عزمی راسخ در پیشگیری و آمادگی در برابر زلزله وجود ندارد و در تهران بالغ بر هزار گسل وجود دارد اما وقتی صحبت از گسل های تهران می شود همگان نام دو یا سه گسل را می شناسند و ا...

ضرورت پایش و آزمایش آتشفشان دماوند/ زلزله، آتشفشان را فعال نمی‌کند

یک عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه منطقه البرز از نظر زمین‌شناسی یک منطقه فعال است که می‌تواند سبب زمین لرزه و آتشفشان شود، گفت: از نظر علمی نمی‌توان اظهار کرد که زلزله‌های اخیر تهران، آتشفشان دماوند را فعال می‌کند.

وجود 200 گود پرخطر و رهاشده در پایتخت

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران بر لزوم قانونی کردن نحوه استحکام بخشی گودها در پایتخت تاکید کرد.

زلزله‌ با کاهش بارش و خشکسالی ارتباطی ندارد/ کشور در سیکل گرمایشی قرار گرفته است

یک استاد علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه گرمایش زمین، تغییرات اقلیمی و تخریب محیط زیست در کنار افزایش مصرف سبب کاهش بارندگی و افزایش دما شده است، گفت: پدیده هارپ هیچ ارتباطی با خشکسالی و بارندگی ندارد.

حدود 30 در صد مدارس کشور در برابر زلزله غیرمقاوم هستند

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز گفت: با توجه به وضعیت مالی دولت، اهتمام بیش از پیش خیرین به امر خداپسندانه مدرسه سازی ضروری است.

از چرایی صدای زلزله تا اعلام فصل‌هایی که بیشتر زلزله رخ می‌دهد

تهران گردان در اولین تهران گردی زمستانه خود به بازدید از مراکزی پرداختند که در امر وقوع، پیشگیری و پاسخ به زمین لرزه تهران دخیل هستند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۵ریشتر طرود شاهرود را لرزاند

شاهرود-زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) دقایقی قبل طرود در ۱۲۱ کیلومتری جنوب شاهرود را لرزاند.

اجرای طرح «دادرس» برای آمادگی زلزله/ مدارس ستاره دار می شوند

رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش شهرستان های تهران گفت: طرح «دادرس» دانش آموزان را برای روزهای سخت مانند زلزله آماده می کند و یک طرح کشوری است.

تغییر اقلیم می‌تواند مکان لرزه‌خیز را مستعد زلزله کند

استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله گفت: خشکسالی، گرم شدن زمین و تغییر اقلیم منجر به لرزه خیز شدن مکانی نمی شود، اما این عوامل می تواند مکان لرزه خیز را مستعد رخداد زلزله کند.


 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 ]   صفحه بعدی >>

email: info@rasanehpars.ir
instagram: http://instagram.com/rasanehpars
telegram: http://t.me/rasanehpars
tel: +98912000254
© 2017 Rasaneh Pars Rights Reserved