× اخبار حاوی برچسب :

طلاق

تعداد :58
روند کاهش طلاق در استان سمنان/ فرهنگ‌های غلط مانعی برای ازدواج

سمنان- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با اشاره به فرهنگ‌های غلطی که امروزه به مانعی برای ازدواج جوانان تبدیل‌شده، گفت: طی دو سال گذشته روند طلاق در این استان کاهشی بود.

کابوسی به نام «تجملات» در مسیر ازدواج جوانان

ازدواج به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی انسان محسوب می‌شود اما در حال حاضر متاسفانه رقابت برای عقب نماندن از تجملات گوناگون، به مانعی در مسیر ازدواج جوانان تبدیل شده است.

وقوع ۵۳۰ هزار ازدواج در سال گذشته

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از وقوع بیش از ۵۳۰ هزار واقعه ازدواج و بیش از ۱۷۴ هزار واقعه طلاق در سال ۹۸ خبر داد.

کاهش ازدواج و افزایش طلاق طی ۸ سال اخیر/کاهش طلاق‌های توافقی بعد ازمراجعه زوجین به مراکز مشاوره

یک روانشناس بالینی با بیان اینکه در کشور در برابر هر ۱۰۰ ازدواج ۳۳  طلاق، وجود دارد، گفت: در تهران نیز در برابر هر ۱۰۰ ازدواج ۴۶ طلاق وجود دارد.

ممنوعیت پذیرش دادخواست طلاق توافقی قبل از مشاوره پابرجاست

دیوان عدالت اداری مصوبه دادگستری کل استان تهران در رابطه با تعیین و تصویب الزام مراجعه متقاضیان طلاق توافقی به مراکز مشاوره را مغایر با قانون حمایت از خانواده ندانست.

طلاق و اعتیاد؛ دو آسیب مشترک همه استان‌ها

کارشناس مسئول مهارت‌های زندگی سازمان بهزیستی استان تهران دو موضوع طلاق و اعتیاد را آسیب اجتماعی مشترک تمام استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: با این وجود شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد کننده این آسیب‌ها در استان تهران نسبت به استان‌های دیگر متفاوت است.

افزایش ازدواج دختران با مردان با سابقه تاهل/ رشد آمار ازدواج دوم

براساس آمارهای ثبت احوال، نسبت ازدواج دختران هرگز ازدواج نکرده با مردانی که قبلاً تجربه ازدواج داشتند از سال ۹۲ تا ۹۷ ، بیش از سه برابر شده است.

سهم تحصیلات همسران در ازدواج و طلاق

سازمان ثبت احوال اعلام کرد سهم مردان و زنانی که در زمان طلاق هر دو تحصیلات غیردانشگاهی داشتند از ۳۹.۳ درصد در سال ۹۲ به ۳۴.۶ درصد در سال ۹۷ رسیده است.

یک دفترخانه‌ در تهران امسال ۱۹۰۰ طلاق ثبت کرده است

رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق درباره محدودیت ثبت طلاق در دفاتر طلاق گفت: بحث سهمیه بندی مطرح نیست و  یک توزیع عادلانه برای جلوگیری از رانت و تسهیل و تسریع در کار مردم است.

اما و اگرهای ایجاد محدودیت در ثبت طلاق

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور اقداماتی مانند ایجاد محدودیت در ثبت طلاق را به تنهایی برای کاهش میزان طلاق در کشور کافی ندانست.


[2 3 4 5 6 ]   صفحه بعدی >>

email: info@rasanehpars.ir
instagram: http://instagram.com/rasanehpars
telegram: http://t.me/rasanehpars
tel: +98912000254
© 2017 Rasaneh Pars Rights Reserved